Weryfikacja konta bukmacherskiego

Polski rynek bukmacherski jest jednym z najlepiej rozwijających się w całej Europie. Z miesiąca na miesiąc wprowadzane są coraz to ciekawsze akcje, oferty, a także bonusy i promocje, dzięki którym gracze mogą typować poprzez świetne i intuicyjne strony internetowe, a także aplikacje mobilne. Na współczesnym rynku bukmacherskim w naszym kraju prężnie działa aż 17. bukmacherów, a lista ta stale się powiększa. Jeszcze w tym roku powinni pojawić się nowi bukmacherzy. To podkreśla wielkość naszej branży zakładów bukmacherskich. Warto zaznaczyć że wszystkie działają w 100% legalnie dzięki licencji otrzymanej od Ministerstwa Finansów, która jest wymogiem, aby takie zakłady prowadzić. Wszystko zostało uregulowane w znowelizowanej Ustawie Hazardowej w 2017 roku.

Weryfikacja konta bukmacherskiego
Weryfikacja konta bukmacherskiego

Dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z typowaniem ogarnięcie tego wszystkiego jest dość trudne. Wielość firm i wysokie bonusy na start, a także znane twarze sportowców i dziennikarzy sportowych reklamujących naszych rodzimych bukmacherów. Najlepiej zacząć jednak od samej rejestracji. Jak ona wygląda, i jakie dane musimy tam przekazać bukmacherów? Czy są one bezpieczne? I co najważniejsze, jak wygląda weryfikacja konta bukmacherskiego?

Czym jest weryfikacja konta u bukmachera?

Weryfikacja konta u bukmachera to nic innego jak sprawdzenie, czy dany gracz spełnia wszystkie kryteria, aby moc uczestniczyć w organizowanych przez odpowiednie firmy zakładach bukmacherskich. Możemy jej dokonać podczas zakładania konta online, ale również stacjonarnie w salonach bukmacherskich poszczególnych firm. Gdy zdecydujemy się robić ją sami, to zwykle musimy wstawić zeskanowany dokument z naszymi podstawowymi danymi.

Jakie dokumenty mogą być do tego wykorzystane przekażemy nieco później. Wracając do samej weryfikacji, to bez niej żaden bukmacher nie otrzyma licencji od Ministerstwa Finansów. Jest to jeden z wymogów ustawy, aby każdy poszczególny gracz był sprawdzany i istniał w bazie.

jaki kod promocyjny sts 2020
Darmowy kod promocyjny STS na bonus bez depozytu: BETONLINE

Po co bukmacher wprowadził weryfikacje konta bukmacherskiego?

Weryfikacja bukmacherów każdej poszczególnej osoby jest ważna z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o to, aby w grach hazardowych nie brały udziału dzieci i młodzież. Ma to uchronić ich od możliwości uzależnienia. Po prostu jest to przeznaczone dla dorosłych. Kolejnym argumentem jest na pewno to, aby gracze nie mieli kilku kont u jednego bukmachera. Każdy z nich na start oferuje dość wysokie kwoty w formie bonusu za rejestrację na takim koncie, a oczywiście taki bonus przysługuje każdemu tylko raz.

W innym wypadku, gdyby nie było wprowadzonej obowiązkowej weryfikacji, każdy mógłby zakładać konto na inne dane i bez kłopotu czerpać spore korzyści z nowo założonego konta. Ważne jest także to dlatego, aby osoby, które zostały wykluczone z możliwości typowania – ze względu na wcześniejsze problemy z prawem, czy hazardem także jest w bazie osób, które nie mogą posiadać takiego konta. Podsumowując chodzi szczególnie o bezpieczeństwo. Bukmacher musi zapewnić swoim graczom możliwość typowania na najwyższym poziomie, a co za tym idzie w zgodzie z prawem.

Należy pamiętać, że weryfikację posiadają tylko legalni bukmacherzy, dlatego gdy firma z której chcemy korzystać nie posiada czegoś takiego, a przy tym mamy pełny dostęp do wszystkich zakładów i wypłat, to możemy być pewni, że jest to firma bez licencji.

Jakie dane trzeba podawać przy rejestracji konta?

Aby dokonać pełnej rejestracji konta musimy podać kilka naszych prywatnych danych, bez których nie jesteśmy w stanie typować i w normalnym sposób wpłacać oraz wypłacać środki. Przede wszystkim musimy podać nasze imię, nazwisko, a także adres zamieszkania i numer telefonu oraz E-mail. Ponadto każdy bukmacher wymaga numeru PESEL, a także podania numeru do naszego konta bankowego.

Jest ono niezbędne do tego, aby móc wypłacić środki z konta depozytowego do naszego banku. Ostatnim warunkiem jest podanie dokumentu tożsamości, który musi zostać zweryfikowany i wtedy możemy już tylko czekać na pełną możliwość typowania. Trwa to zwykle do pięciu minut, dlatego założenie konto u bukmachera trwa naprawdę chwilę.

Sprawdzanie dokumentów przez bukmachera
Sprawdzanie dokumentów przez bukmachera

Co więcej ważne jest to, że mamy możliwość założenia go bez wychodzenia ze swojego domu. Warto pamiętać o promocjach na start, ponieważ u większości bukmacherów mamy możliwość wpisania kodu bonusowego, dzięki któremu możemy na start otrzymać dość ciekawe darmowe środki na postawienie pierwszych kuponów.

Czy nasze dane  są tam bezpieczne?

Najczęstszym pytaniem graczy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bukmacherką, dotyczy tego, czy dane, które przesyłamy przez Internet są bezpiecznie przechowywane i nikt nie ma do nich dostępu. Rozumiemy ten stres, szczególnie w dobie przestępstw internetowych, jednak jeśli jesteśmy przekonani, że jest to strona legalnego bukmachera, to nie mamy się czym martwić. Wszystkie te firmy mają świetne zabezpieczenia, przypominające te, które posiadają banki. Tak więc na pewno jakiekolwiek zagrożenie będzie wyłapywane przy każdej takiej próbie.

Poza tym każdy bukmacher, gdy zweryfikuje już nasze konto i uzna, że wszystko jest jak najbardziej poprawne i nasze konto zostanie zarejestrowane to kopia, czy zdjęcia naszego dokumentu zostają od razu usunięte z serwerów firm bukmacherskich. Nie są one do niczego potrzebne w późniejszej fazie, dlatego znikają tuż po weryfikacji. Dlatego nie musimy się w ogóle o to martwić.

Jakie dokumenty można wykorzystać w weryfikacji konta?

Jeśli chodzi już o dokładną listę dokumentów, które mogą być wykorzystane do dokonania weryfikacji konta, to wygląda to następująco. Możemy użyć skanów:

-dowodu osobistego

-paszportu

-prawa jazdy ( nie jest uznawane u wszystkich bukmacherów)

Jak widać wystarczy nam którykolwiek z dokumentów, którym możemy się wylegitymować. W zależności od bukmachera, oczywiście przy wytłumaczeniu w instrukcji zakładania konta – będzie zapisane czy wystarczy, jak wgramy poprzez stronę tylko zdjęcie z jednej i drugiej strony naszego dokumentu. Czy w innym przypadku, musimy zrobić sobie zdjęcie – własnej twarzy z trzymanym obok dokumentem tożsamości, aby było pewne, że nie został on spreparowany, co łatwo zrobić za pomocą wielu narzędzi komputerowych.

Jeśli chodzi o większość bukmacherów to możemy zasłonić niektóre z danych, które są na naszym dokumencie. Wystarczy, że widoczne będą przede wszystkim: numer Pesel, imię i nazwisko, a także adres zamieszkania. Wszystko inne i tak nie jest wykorzystywane przez bukmacherów w celu weryfikacji. Jedynie Betclic nie pozwala na takie czynności jak zakrywanie pewnych informacji, tłumacząc to, że w wyniku tego mamy łatwiejszy sposób na fałszowanie danych. Mimo wszystko jest to oczywiście w 100% bezpieczne.

Przy rejestracji w STS kod promocyjny to BETONLINE
Przy rejestracji w STS kod promocyjny to BETONLINE

Jak to rzeczywiście wygląda u bukmacherów?

Czas przejść do tego, jak rejestracja konta wygląda w praktyce. Gdy zdecydujemy się już na bukmachera, u którego chcemy rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem wystarczy wejść na odpowiednią domenę i rozpocząć rejestrację. Gdy uzupełnimy już wszystkie pola zostaną przez nas uzupełnione – oczywiście należy pamiętać że wszystkie dane muszą być prawdziwe – to mamy możliwość wpisania kodu promocyjnego. Zwykle musimy zaznaczyć okienko „posiadam kod rabatowy”i wpisać odpowiednie słowo, które pozwoli nam otrzymać dodatkowy bonus. C

iekawy kod promocyjny proponuje chociażby STS, który po wpisaniu słowa „BETONLINE”, po pełnej rejestracji konta prześle nam na konto bonusowe aż 29 złotych. Podobnie jest oczywiście u innych bukmacherów, którzy także dają swoim nowym graczom kody, dzięki którym możemy zyskać jeszcze więcej na start.

Polecamy, aby śledzić również profile poszczególnych bukmacherów w social mediach, ponieważ tam także mogą pojawiać się dodatkowe promocje. Również w Internecie możemy znaleźć dodatkowe kody, które bardzo łatwo wyszukać. Gdy wyślemy już nasz formularz, razem ze skanem czy zdjęciem dokumentu tożsamości, czekamy tylko na weryfikację i możemy zacząć obstawianie!

Na czym polega konto tymczasowe?

Ważne są również inne możliwości, które daje nam bukmacher na samym początku. Każdy z nas może założyć tak zwane konto tymczasowe. Czym ono właściwie jest? Możemy takowe założyć bez pełnej weryfikacji konta u bukmacherów. W takim wypadku nie podajemy ani numeru konta bankowego, ani nie musimy wstawiać żadnego dokumentu tożsamości. Gdy założymy takie konto mamy do dyspozycji praktycznie całą ofertę bukmacherów, jednak jest jeden większy szczegół. Nawet jeśli uda nam się dobrze wytypować typy i na naszym koncie depozytowym znajdą się środki do wypłacenia, to tego nie będziemy mogli zrobić.

Wynika to z tego, że aby gracz był uznany za osobę uprawnioną do korzystania z bukmacherki, czyli przede wszystkim do przelewania środków z i na konto depozytowe, a także aby mógł typować za wyższe stawki (w zależności od bukmacherów, może to być kwota 1000, 3000 czy nawet 5000 złotych) to konto musi być w pełni zweryfikowane. Zwykle mamy również określony czas, w przeciągu którego musimy zweryfikować nasze dane.

W innym przypadku będzie ono blokowane bądź usuwane. Są to granice 30-120 dni, w zależności od bukmachera. Tylko wtedy, gdy jest oni zweryfikowane mamy pełne możliwości z korzystania z naszego konta, a co za tym idzie do spokojnej gry. Gdy zdecydujemy się obstawiać i poczujemy, że jest to jak najbardziej dla nas, to warto jest szybciej dokonać tej pełnej weryfikacji. Naprawdę warto!

Jak założyć konto u bukmachera, by było legalne i pozwalało na obstawianie meczów. Sprawdźcie na przykładzie www.eFortuna.pl:

Ocena weryfikowania kont przez bukmachera

Naszym zdaniem jest to jeden z fundamentów jeśli chodzi o legalne i bezpieczne typowanie zakładów bukmacherskich. Zostało to wprowadzone przez Ministerstwo Finansów, aby zapobiegać wszelkiego rodzaju oszustwom, a także po to, aby młodzież nie uczestniczyła w grach hazardowych. Jeśli nie mamy nic do ukrycia, to nie powinniśmy się niczym martwić.

Ze strony bukmachera mamy gwarancję, że nasze dane nie zostaną w żaden sposób upublicznione, a także nie ma szans na to, aby ktokolwiek je wykradł. Co więcej, jeśli chcemy zacząć typowanie w legalnym źródle w Internecie, to każdy bukmacher wymaga takiej weryfikacji. Dlatego każdy z nas musi się do tego przemóc i wstawić skan swojego dokumentu tożsamości. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do wszystkich możliwości bukmachera.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0

Maks

Miłośnik obstawiania od wielu lat. W chwili obecnej interesują mnie tylko legalni bukmacherzy w Polsce. Chciałbym, żeby w kraju pojawiła się wreszcie licencja Bet365 i nie mogę się doczekać, kiedy podatek bukmacherski zostanie zmniejszony do paru procent ;)

Zakłady bukmacherskie

Back to top button