Zakłady na niszowe sporty dostępne u legalnych bukmacherów. Jak obstawiać z zyskiem?

Większość graczy obstawia zakłady bukmacherskie na najbardziej popularne sporty, takie jak piłka nożna, koszykówka czy tenis ziemny. Jednak doświadczeni typerzy wiedzą, że jednym ze sposobów na zysk z gry jest typowanie bardziej niszowych dyscyplin sportowych. Legalni bukmacherzy udostępniają obecnie szeroki wybór mniej znanych sportów i dalszych lig, dlatego warto wiedzieć, jak obstawiać je w zyskowny sposób.

Niszowe sporty w Polsce

Zakłady bukmacherskie na mniej popularne, czasem wręcz egzotyczne dla polskich graczy dyscypliny sportowe mogą okazać się bardzo profitowe. Na początek warto więc sprecyzować, które sporty, ale też ligi można w Polsce zaliczyć do tej kategorii. Niszowe dyscypliny sportowe można zdefiniować jako te sporty, które są słabo znane i nie cieszą się dużo popularnością w naszym społeczeństwie. Mała liczba osób ogląda mecze czy śledzi wyniki takich rozgrywek, dlatego też rzadko informacje na ich temat pojawiają się w mediach. 

Ale uwaga – nie wszystkie rozgrywki na niższych szczeblach są niszowe. Jeśli jakiś sport jest bardzo popularny w danym kraju, jak np. piłka nożna w Polsce, to nawet mecze dalekich lig są śledzone przez znaczną grupę kibiców i lokalne media.

Które dyscypliny sportowe są niszowe?

Dziś legalni bukmacherzy online uwzględniają w swojej ofercie naprawdę mnóstwo niszowych sportów i stale poszerzają możliwości wyboru o kolejne pozycje, dlatego nie da się stworzyć wyczerpującej listy niszowych sportów. Jednak przygotowaliśmy zestawienie, w którym znajdują się dyscypliny, na które legalni bukmacherzy w Polsce stosunkowo często oferują zakłady bukmacherskie: 

  • sport: badminton, bandy, baseball, biathlon, dart, futbol amerykański, futbol australijski, futbol gaelicki, futsal, golf, grappling, hurling, kabaddi, krykiet, lacrosse, pesäpallo, piłka wodna, rugby, surfing, snooker, softball, sumo, szachy, unihokej, wioślarstwo, wyścigi psów, wyścigi koni. 
  • e-sport: niektórzy bukmacherzy przyjmują też zakłady bukmacherskie na mniej popularne gry w ofercie na e-sport, takie jak np. Arena of Valor, CrossFire, Halo itp.

Jakie zalety mają zakłady bukmacherskie na niszowe sporty?

Dlaczego jednak niszowe sporty i ligi są warte zainteresowania? Podstawowym plusem jest to, że legalni bukmacherzy nie analizują mało popularnych meczów tak dokładnie jak to się dzieje w przypadku spotkań sportowych cieszących się większą oglądalnością. Skoro znacznie więcej graczy obstawia zakłady bukmacherskie np. na mecze hokeja na lodzie niż unihokeja, to bukmacher prawdopodobnie więcej uwagi przeznaczy na dopracowanie i aktualizację oferty kursowej dla tej pierwszej dyscypliny. Tu może więcej zarobić, ale też i stracić, dlatego popularne sporty traktowane są przez firmy bukmacherskie priorytetowo. Natomiast niszowe sporty bukmacherzy analizują bardziej pobieżnie, więc łatwo mogą przeoczyć czy nie docenić istotnych czynników, które zadecydują o wynikach wydarzeń.

Z kolei gracz, który wyspecjalizuje się w niszowym sporcie – pozna dobrze jego zasady, będzie śledził newsy z nim związane i szczegółowo analizował prawdopodobieństwo zajścia różnych zdarzeń w konkretnych meczach, ma nie tylko spore szanse na poprawne typowanie. Sednem tej strategii gry jest to, że taki gracz-ekspert często będzie lepiej szacował szanse na poszczególne wyniki i bez problemu wyłapie wszelkie błędy kursowe, jakie popełnił bukmacher. Zakłady bukmacherskie na zdarzenia, dla których bukmacher przeszacował kursy (czyli wystawił kursy wyższe niż to wynika z prawdopodobieństwa), to tzw. valuebety, a ich obstawianie sprawia, że gracz zyskuje przewagę nad bukmacherem.

Zakłady bukmacherskie na niszowe sporty – wyzwania

Obstawianie mniej popularnych sportów czy rozgrywek ma spory potencjał, jednak nie jest wcale proste. Podstawowym problemem jest ograniczona dostępność informacji. Wiadomości na temat meczów i ich uczestników czy jakiekolwiek statystyki i analizy sportowe są znacznie trudniejsze do znalezienia, a czasem ich liczba jest naprawdę skąpa. Dotyczy to także transmisji z takich meczów, które bardzo często są w ogóle niedostępne dla polskiego użytkownika.

Trzeba też mieć na uwadze, że legalni bukmacherzy dla niszowych wydarzeń oferują znacznie mniej opcji zakładów. Dość często dostępne są tylko zakłady bukmacherskie na główne rynki zdarzeń albo nawet wyłącznie na zwycięzcę spotkania. To oczywiście bardzo ogranicza możliwości osiągania wysokich zysków z gry.

Co gorsza, dość często bukmacherzy nakładają na niszowe spotkania sportowe, ligi czy sporty poważne limity. Każdy bukmacher zdaje sobie przecież sprawę z tego, że jego oferta na daną kategorię zdarzeń jest słabiej dopracowana i może mieć sporo błędnych kursów, dlatego poprzez limity stawek ogranicza możliwości ich wykorzystania przez wyspecjalizowanych typerów. Dodatkowo, jeśli bukmacher zauważy, że dany gracz jest ekspertem od jakiejś niszowej dyscypliny czy ligi, może nałożyć na jego konto indywidualny limit, a wtedy gra staje się nieopłacalna.

Kolejnym wyzwaniem, z jakim musi się mierzyć gracz, jest ryzyko dużych wahań kursów. Ze względu na mniejszą liczbę zakładów stawianych na takie mecze, każdy większy zakład może mocno wpłynąć na oferowane kursy. Dla obstawiających oznacza to konieczność nieustannej czujności i bycia w gotowości do szybkiego reagowania na takie zmiany.

Zakłady bukmacherskie na niszowe wydarzenia – wskazówki

Jak widać, obstawianie niepopularnych wydarzeń sportowych nie jest łatwe, a legalni bukmacherzy dbają o to, by zminimalizować szanse na duży zysk graczy. Jednak przestrzegając poniższych zasad, można typować zakłady bukmacherskie tego typu w sposób skuteczny i opłacalny.

  • Pogłębiaj wiedzę i szczegółowo analizuj wydarzenia

Twoją przewagą nad bukmacherem powinna być obszerna wiedza o wybranej niszowej dyscyplinie i dogłębna analiza typowanych wydarzeń. Elementem obowiązkowym tej strategii gry jest więc poświęcanie czasu na zbieranie informacji, śledzenie wyników i analizę danych. Warto korzystać z wielu źródeł informacji, np. śledzić serwisy i blogi (także zagraniczne) poświęcone typowanej dyscyplinie, lokalne lub specjalistyczne fora/grupy internetowe czy profile drużyn w mediach społecznościowych. Dzięki temu uzyskasz przewagę informacyjną.

  • Wyspecjalizuj się w wąskim obszarze

Nie da się jednocześnie monitorować i obstawiać wszystkich niszowych dyscyplin czy rozgrywek dostępnych u bukmachera. W takiej sytuacji analizy gracza staną się równie niedokładne, jak te, które robią bukmacherzy. Zaleca się, by gracz obstawiał zakłady bukmacherskie na maksymalnie 2-3 sporty.

  • Obstawiaj u kilku bukmacherów

Skoro bukmacherzy limitują graczy wyspecjalizowanych w niszowych ligach czy dyscyplinach, warto rozważyć grę na większej liczbie platform bukmacherskich. Na szczęście w Polsce jest już ponad 20 legalnych bukmacherów, a więc jest z czego wybierać: https://www.wygranaonline.com/bukmacherzy/

  • Zrezygnuj z obstawiania zbyt niszowych lub chaotycznych lig

Jeśli dla wybranych rozgrywek nie znajdujesz niemal żadnych statystyk, wyników itp., odpuść sobie ich typowanie, gdyż trudno tu mówić o przewadze informacyjnej. Wycofaj się też, jeśli widzisz, że wybrana liga cechuje się dużą losowością wyników albo zachodzi podejrzenie, że mecze są ustawiane.

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button