Zapowiedź FAME Friday Arena!

W piątek we Wrocławiu odbędzie się pierwsza gala z cyklu FAME Friday Arena. Twórcą jest organizacja FAME MMA, która po raz pierwszy stawia na taki format. Prawdopodobnie jest to związane z chęcią promocji wydarzenia w nowych miastach i na trochę mniejszych hala. Pierwszą areną FAME Friday będzie Wrocław!

Karta walk

Karta walk na najbliższej gali prezentuje się następująco. Można na niej znaleźć wiele nazwisk, które pierwotnie miały pojawić się podczas High League, jednak wydarzenie zostało zablokowane przez ABW.

  • Piotr Edzio Bylina – Kornel Koro Regel, MMA
  • Aleksandr Sasha Muzheiko – Dawid Malczyński, MMA
  • Olga Nanami Chan Sałacka – Elizabeth Lizi Anorue, MMA
  • Piotr Tybori Tyburski – Tomasz Zadyma Gromadzki, MMA
  • Dominik Jaxu Jax – Adrian Medusa Salamon, MMA vs BJJ
  • Piotr Świr Świerczewski – Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk, MMA
  • Michał Wampir Pasternak – Paweł Księżniczka Tyburski, K-1, małe rękawice
  • Jose Josef Bratan Simao – Kuba Nowaczkiewicz, MMA, CO-MAIN EVENT
  • Filip Filipek Marcinek – Marcin Dubiel, K-1, małe rękawice, CO-MAIN EVENT

Dominik „Jaxu” Jax – Adrian „Medusa” Salamon, MMA vs BJJ

O tym, że freak fighty rządzą się swoimi prawami, nie trzeba nikomu przypominać. Jeśli ktoś jednak potrzebuje potwierdzenia tych słów, to idealnym przykładem jest starcie podczas najbliższej gali FAME Friday Arena, w którym dojdzie do rywalizacji dwóch różnych stylów, czyli MMA vs BJJ. Takie zasady są spowodowane zakładem pomiędzy obiema stronami podczas jednego z programów. Medusa powiedział tam, że pokona swojego rywala bez uderzenia go rękami i nogami w stójce. Musi więc walczyć w formule BJJ, a przecież parter jest jego najmocniejszą stroną. Jego przeciwnik może kopać, a także uderzać w stójce, więc ogólnie walczy na zasadach pełnego MMA.

Można się tutaj spodziewać pojedynku, w którym Medusa od pierwszych sekund będzie chciał sprowadzić walkę do parteru. Jest to jego jedyna szansa na zwycięstwo, dlatego też przeciwnik prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę, jednak nie ma tak dużego doświadczenia w sportach walki. W tym starciu zakłady bukmacherskie spodziewają się zwycięstwa Medusy, a naszym zdaniem idealną opcją zakładu będzie typ na wygraną tego zawodnika przez KO, TKO, poddanie, DQ. Redakcja mma24 nie spodziewa się tutaj niespodzianki i stawia na większe doświadczenia.

Piotr „Tybori” Tyburski – Tomasz „Zadyma” Gromadzki, MMA

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek Piotra Tyburskiego z Tomaszem Gromadzkim. Obaj zawodnicy są znani ze znakomitych umiejętności, jeśli chodzi o stójkę. Wątpliwe, aby którykolwiek z nich chciał sprowadzać tę walkę do parteru. Tomasz Gromadzki w swoim ostatnim pojedynku zwyciężył, lecz przekonał się, jak trudnym zadaniem jest walka w dolnej płaszczyźnie. Piotr Tyburski, podobnie jak jego brat, słynie przede wszystkim z mocnych kopnięć, a także dobrej stójki. Walka ta odbędzie się w formacie MMA, więc w teorii, któraś ze stron może zaskoczyć rywala, idąc w parter. Jeśli ktoś ma to zrobić, to raczej Tyburski, ponieważ Gromadzki miał w tej płaszczyźnie spore braki w starciu z Alanem. Ostatecznie udało mu się jednak zwyciężyć w tym pojedynku, a to przecież było najważniejsze.

Zakłady bukmacherskie spodziewają się tutaj wyrównanej walki i podobnie wygląda to w opinii ekspertów. W związku ze stylem walki, który prezentują obaj zawodnicy, można tutaj poszukać typów na zakończenie pojedynku przed czasem. Redakcja mma24.pl spodziewa się niezłej rywalizacji na wysokim poziomie, jak na freak fighty.

Michał „Wampir” Pasternak – Paweł „Księżniczka” Tyburski, K-1, małe rękawice

Na piątkowej gali wystąpi również drugi z braci Tyburskich, czyli Paweł. Ma na swoim koncie o wiele większe sukcesy w karierze freak fightera niż jego brat. Księżniczka na gali High League pokonał Denisa Załęckiego, co jest solidnym osiągnięciem. Jego piątkowy przeciwnik stoi jednak na zdecydowanie wyższym poziomie. Michał Wampir Pasternak to zawodnik, który ma za sobą wiele zawodowych walk i jest tutaj faworytem warto. Warto zwrócić uwagę, że ten pojedynek odbędzie się w formule K-1 na małe rękawice. Nie będzie więc tutaj możliwości dla Pasternaka, aby sprowadził swojego przeciwnika do parteru i tam dokończył dzieła. Wampir w swoim ostatnim pojedynku na FAME MMA pokonał Piotra Szeligę, jednak szczególnie w pierwszej rundzie tego starcia miał spore problemy z rywalem. Tyburski wydaje się zawodnikiem na wyższym poziomie i redakcja mma24 nie wyklucza tutaj niespodzianki, ale raczej przewidywania kierują się w stronę większego doświadczenia.

Piotr „Świr” Świerczewski – Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk, MMA

W jednym z najciekawszych pojedynków, jeśli chodzi o fanów piłki nożnej, dojdzie do rywalizacji, w której Piotr Świerczewski zmierzy się z Dariuszem Kaźmierczukiem. Popularny Świr ma już na swoim koncie kilka pojedynków w oktagonie i na ulicy, a jego przeciwnik to nieobliczalna bestia. Daro Lew przez dłuższy okres był uznawany za pośmiewisko, które przegrywa walkę za walką, ale w ostatnim czasie wziął się za siebie. Pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami odbędzie się w formule klasycznego MMA. Na korzyść Piotra Świerczewskiego mogą tutaj przemawiać kopnięcia, ponieważ jako były piłkarz z pewnością dysponuje odpowiednią siłą w nogach. Daro Lew ma za to większe doświadczenie w walkach, lecz bilans tego zawodnika nie jest imponujący.

W przypadku tej rywalizacji spodziewamy się, że nie potrwa ona na pełnym dystansie. Daro Lew ostatnio zaczął notować lepsze liczby w pojedynkach freak fightowych, jednak Świr ma większe szanse na wygraną.

Alberto Simao – Jakub Kubańczyk Flas, K-1, małe rękawice, WALKA WIECZORU

Na zakończenie warto omówić również pojedynek wieczoru. Alberto Simao zmierzy się z Jakubem Flasem. Kubańczyk jest tutaj zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie. Głównie ze względu na to, że pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami zostanie stoczonych na zasadach K1, które premiują Flasa. Kubańczyk po dłuższej przerwie wraca do freak fightów, a wcześniej był posiadaczem pasa mistrzowskiego. Jest to zawodnik, który doskonale czuje się właśnie w formule K-1, gdzie może korzystać ze swoich solidnych kopnięć. To właśnie taki sposób walki okazał się bolesny dla Alberto podczas starcia z Tyburskim. Kubańczyk prawdopodobnie zastosuje tutaj podobną taktykę, która może okazać się skuteczna.

Jeśli chodzi o propozycję typerskie na to starcie, to warto rozważyć przede wszystkim opcję z wygraną Kubańczyka przez KO, DQ, TKO. Jest to zawodnik, którego bez wątpienia stać na wykończenie swojego najbliższego rywala przed czasem.

Przeczytaj poradnik na temat tego, jak nie przegrywać u bukmachera! Być może pomoże Ci to nawet w niewielkim stopniu zwiększyć szanse na wygraną.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. 

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button