Sposoby na znalezienie najlepszych kursów bukmacherskich

Zasadniczo im wyższy kurs, tym większa wygrana, ale sprawa nie jest tak prosta, jak się wydaje. Wysoki kurs oferowany jest zwykle tam, gdzie szansa na wygraną danego zawodnika czy drużyny nie jest duża. Jak zatem szukać ofert bukmacherskich, aby znajdować te z obiektywnie najlepszymi kursami? O czym nie można zapominać?

Kursy bukmacherskie – co to jest?

Krótkie wyjaśnienie, czym są kursy bukmacherskie i w jaki sposób się je ustala, na pewno przyda się osobom początkującym. W polskim systemie obowiązują kursy dziesiętne podawane do drugiego miejsca po przecinku. Określają one nic innego, jak prawdopodobieństwo danego zdarzenia m.in. wygranej konkretnej drużyny czy zawodnika. Jeśli bukmacher na podstawie różnych informacji, a także doświadczenia, szacuje, że istnieje 60% szansy na wystąpienie danego zdarzenia, kurs na niego będzie wynosił 1,66. Obliczenie to wygląda w ten sposób, że 100% dzieli się na 60%. Jak nietrudno się domyślić, drużyny czy zawodnicy, którzy mają największą szansę na wygraną, otrzymują niskie kursy. Kursy są ustalane przez doświadczonych analityków sportowych (oddsmakerów), którzy dokonując tego, biorą pod uwagę najróżniejsze czynniki mogące wpłynąć na wynik rozgrywki.

Porównywanie ofert różnych bukmacherów

Warto zajrzeć na stronę https://wetten.com/pl/ i sprawdzić recenzje popularnych, legalnie działających w Polsce bukmacherów, aby dowiedzieć się, którzy z nich oferują najlepsze kursy. Trzeba przy tym pamiętać, że najlepszy nie zawsze oznacza najwyższy. W zasadzie liczy się prawdopodobieństwo wygranej. Obstawienie zakładu z wysokim kursem, który nie ma szansy powodzenia, będzie przecież stratą pieniędzy. Kiedy już wybierzesz konkretne zdarzenie i zdecydujesz, że chcesz je obstawiać, sprawdź ofertę na kursy u różnych bukmacherów. Może się zdarzyć, że u jednego kurs będzie wynosił 2,1. podczas gdy drugi zaproponuje 2,2. Oczywiście wybór drugiej opcji jest bardziej korzystny. Warto za każdym razem przed kupnem kuponu sprawdzić oferty na kilku stronach. Doświadczeni gracze zapewniają, że posiadanie aktywnych kont u kilku bukmacherów zdecydowanie popłaca. 

Stawianie na mało popularne sporty

Dobre kursy bukmacherskie często pojawiają się na mniej znane sporty. Co więcej, w niszowych dyscyplinach istnieje większa szansa na to, że osoba odpowiadająca za ustalanie wysokości kursów się pomyli. W związku z tym gracz, który dokładnie śledzi daną dziedzinę sportową może zyskać pewną przewagę nad bukmacherem. Pomyłki w określeniu wysokości kursów zdarzają bardzo rzadko w przypadku popularnych sportów i lig. Zdecydowanie częściej do przeszacowania dochodzi przy mało znanych rozrywkach. To stanowi szansę dla tych graczy, którzy orientują się w danej niszy i są w stanie wyłapać ewentualne potknięcia bukmachera i z nich skorzystać.

Wybieranie ofert na znane zdarzenia

Nawet najwyższy kurs nie zapewni Ci wysokiej wygranej, jeśli popełnisz błąd przy obstawianiu wyników. Warto więc skupić się nie tyle na szukaniu najwyższych kursów, ile na dokładnym wybieraniu zdarzeń. Stawiaj pieniądze na zakłady sportowe, którymi się interesujesz i masz na ich temat szeroką wiedzę. Dzięki niej jesteś w stanie lepiej ocenić prawdopodobieństwo wygranej i tym samym rozsądniej rozdysponować swoje pieniądze. 

Rozsądne dobieranie niskich kursów

Wybierając ofertę danego bukmachera, zwróć uwagę nie tylko na jej atrakcyjność. Pamiętaj, że wysokość kursu nie jest jednoznaczna z ilością wygranych pieniędzy. Musisz pamiętać o 12% podatku, który trzeba będzie zapłacić. Jeśli stawiasz 50 zł, grasz na prawdę za 44 zł. Oznacza to, że jeśli kurs na kuponie jest równy 1,1, w przypadku wygranej nie otrzymasz 55 zł, a 48,4 zł. Świadomość tego jest szczególnie istotna przy wybieraniu niższych kursów na kuponach pojedynczych, ponieważ wtedy wysokość wygranej jest znacznie mniejsza. W przytoczonej sytuacji jako gracz nie masz nawet szansy na to, aby odrobić pieniądze, które poświęciłeś na zakup kuponu.

5 / 5. Ocen: 2

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button