Gry hazardowe, które przyszły do nas z Azji

Dziś w kasynach internetowych i nie tylko mamy do czynienia z mnóstwem gier hazardowych. Są to przede wszystkim automaty typu jednoręki bandyta, ruletka, baccarat, poker czy blackjack. Jednak coraz większą popularnością cieszą się także i inne produkcje. Czy wiecie, że niektóre z nich przybyły do nas z Azji? Postanowiliśmy się zatem przyjrzeć tym najciekawszym. Oczywiście pragnie na wstępie dodać, że niestety w Polsce hazard online jest nielegalny.

Mahjong

Jest to gra, którą chyba każdy kojarzy, choć pewnie sporo osób nawet nie próbowało w nią zagrać. Mahjong często był obecny na komputerach czy oferowany przez legalne kasyno online. Ogromną różnicą w porównaniu do tego, co znamy z klasyki hazardu jest to, że rozgrywka odbywa się bez użycia kart. Te zastępowane są bowiem przez domino. Zanim gra się rozpocznie, każdy z graczy przy stole musi postawić zakład. Po każdej rundzie możemy postawić następny zakład na podstawie otrzymanych płytek. W czasie rozgrywki użytych zostaje 136 płytek, które potem należy umieścić zakryte na stole. Rozdający rozdaje każdemu graczowi 13 płytek zakrytych. Następnie odwracamy swoje płytki i tworzymy z nich ścianę, po czym staramy się je łączyć w zestawy składające się z trzech bądź czterech płytek. W dalszej kolejności każdy gracz podnosi dodatkową płytkę ze ściany. Jeśli płytka domino podniesiona ze ściany będzie przez nas użyta do ukończenia zwycięskiego rozdania, zatrzymujesz ją i wypowiadamy hasło „Mahjong”. Jeśli jednak płyta nie daje nam wygranej, musimy odrzucić jeden kafelek na środku stołu. Za każdym razem możemy mieć ze sobą tylko 13 płytek. Kiedy odrzucimy swoją płytkę, każdy z pozostałych graczy ma szansę na użycie odrzuconego przez nas domino do skompletowania zwycięskiego zestawu. Jest to gra, która wymaga bardzo szybkiego podejmowania decyzji oraz stałego skupienia.

Sic Bo

Sic Bo to gra, którą często można spotkać w kasynach na żywo. Jest to jedna z najstarszych gier hazardowych na świecie, której historia sięga już kilku tysięcy lat. Wywodzi się z chińskiej kultury. Mamy w niej nawet do 50 opcji do wyboru pod względem zakładów, a najlepszy z nich zapewnia wypłatę 180 do 1, czyli kilka razy większą niż ruletka! Naszym celem jest tutaj obstawienie kości, które zostaną rzucone na stół. Możemy obstawić 1, 2 lub 3 kości. Jeśli któraś z kostek wylosuje dla nas liczby, na które postawiliśmy zakłady, to wtedy wygrywamy. Jest to jedna z tych gier, gdzie w zasadzie wszystko opiera się na szczęściu. Możemy tu stawiać na bezpieczne zakłady, gdzie przewaga kasyna jest niższa niż 3%, jak i również na takie, gdzie ryzyko jest bardzo duże. Za każdym razem liczy się suma oczek wylosowanych na kościach.

Keno

Keno to bardzo popularna gra, która obecna jest dziś nie tylko w kasynach, lecz także w popularnej loterii w Polsce. Jest ona bardzo podobna do bingo, a wywodzi się z Chin, jeszcze sprzed czasów Wielkiego Muru. Mamy tu karty od 1 do 80, choć często spotykane są także wersje od 1 do 70. Wybieramy na nich w zależności od opcji od 1 do 10/20 liczb, po czym odbywa się losowanie. Na podstawie naszych zakładów i liczb, a także tabeli wypłat dowiemy się, czy udało się nam coś i ile ewentualnie wygrać. To bardzo prosta gra, która w kasynach online dostępna jest przez całą dobę, a losowania odbywają się co chwilę.

Poker Pai Gow

Wiemy, że dziś poker online to przede wszystkim Texas Hold’em czy Omaha. Jednak w Azji doczekaliśmy się także lokalnej odmiany. Poker Pai Gow powstał w latach 80. XX wieku i bardzo nawiązuje do chińskiej gry Pai Gow, gdzie jednak zastąpił domino kartami od pokera. Poker Pai Gow znany jest jako poker dwuręczny. Mamy tu standardową talię 52 kart z 1 jokerem. Każdy z graczy przy stole dostaje na start po 7 kart, aby potem stworzyć z nich 2 układy. Na jednej ręce powinniśmy mieć 5 kart z układem wysokim, zaś na drugiej ręce 2 karty z układem niskim. Obecny w grze pojedynczy joker służy do zastąpienia tej karty, dzięki której możemy ułożyć strita, kolor, bądź też może pełnić rolę asa.

To oczywiście tylko kilka z ciekawych gier, które powstały w Azji i stają się coraz bardziej popularne na świecie. Wymienić możemy wśród nich jeszcze: Yee Hah Hi, Niu Niu, klasyczny Pai Gow, Pachinko, Fan Tan. Większość z nich jednak nie wychodzi zbytnio poza Chiny czy inne azjatyckie kraje. Nie dziwi nas ten fakt, gdyż dziś to Macau stało się światową stolicą hazardu, gdzie lista kasyn się powiększa. Gracze z różnych stron więc ciągną do tego specyficznego miejsca.  

UWAGA! Przypominamy, że w Polsce gry hazardowe są zabronione. Korzystając z usług firm, pamiętaj, aby wybierać tylko te podmioty, które są legalne i mają zezwolenie ministerstwa finansów.

5 / 5. Ocen: 2

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button