Czy warto wybrać się do kasyna w Warszawie?

Placówki oferujące gry karciane w naszym kraju przeszły niemałe rewelacje, podczas nowelizacji ustawy o grach losowych. Nie tylko zmieniły się warunki działania takich miejsc, ale również i tym, jak się promowali. Wiele osób dziś nawet nie wie, gdzie takie miejsca są dziś położone. W Warszawie jest ich na przykład kilka. No właśnie – czy warto więc wybrać się do Warszawy na karcianki? 

Co zmieniła ustawa o grach losowych w funkcjonowaniu takich miejsc? 

Znowelizowana ustawa o grach losowych zmodyfikowała nieco zasady związane z ich zarządzaniem. Koncesji na prowadzenie takiego lokalu nadal udziela się na 6 lat (art. 49 ust.1), jednak projekt regulaminu musi zostać zaakceptowany przez Polskie Ministerstwo Finansów – dotyczy to również jego każdorazowej zmiany (art. 60 ust. 1 i 2). Takie miejsca mogą prowadzić jedynie spółki akcyjne lub z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce albo spółki działające na zasadach właściwych dla tych spółek z siedzibą w kraju członkowskim Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Zasady ich rozmieszczania nie uległy żadnym zmianom – w miejscowościach liczących do 250 tys. mieszkańców może być tylko jedno miejsce oferujące karcianki, przy czym na każde kolejne rozpoczęte 250 tys. mieszkańców liczba dozwolonych placówek stacjonarnych może wzrosnąć maksymalnie o jedno. W jednym województwie na każde pełne 650 tys. mieszkańców nie może być więcej niż jedno. Co ciekawe, legalne gry karciane można również organizować na Polskich 

pełnomorskich statkach pasażerskich i promach pasażerskich, jednak grę rozpoczyna się dopiero po 30 minutach po wypłynięciu z portu. 

Ciekawostka – co się stało ze stronami, które oferowały granie w karty online? 

Otóż według zapisów znajdujących się w znowelizowanych przepisach wszystkie strony oferujące karty online, operujące w Polskiej sieci musiały zakończyć swoją działalność, ponieważ od 2017 roku w Polskim internecie może operować tylko jedno, legalna strona z karciankami online. Naturalnie wybrane do tego zadania została spółka państwowa – czyli Totalizator Sportowy. Na stronie TS możemy zagrać na przykład w pokera czy bakarat w Betgames STS, jednakże ruletka na żywo online na tej stronie to dla większości rozczarowanie, ponieważ odbywa się tylko przy udziale algorytmu, a nie żywego krupiera. 

Wróćmy jednak do placówek w Warszawie 

Nadal chcesz wybrać się do tego miejsca w Warszawie? Otóż musimy ci przypomnieć, że poniekąd trwa jeszcze pandemia koronawirusa, więc albo to miejsce będzie jeszcze prawdopodobnie zamknięte, albo reżim sanitarny spowoduje, że we większość gier takich jak poker ciężko będzie ci zagrać. Z tego powodu lepiej jest mimo to zrezygnować z takiej formy rozrywki, i po prostu albo skorzystać z usług Totalizatora Sportowego, albo Betgames STS – chociaż to drugie to tylko zakłady bukmacherskie, a nie prawdziwa gra w pokera czy bakarata. 

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button