Podatki u legalnych bukmacherów online. O czym muszą pamiętać gracze?

Zakłady bukmacherskie w Polsce można obstawiać przez Internet jedynie za pośrednictwem serwisów dysponujących licencją wydaną przez Ministerstwo Finansów. Aby uzyskać taką licencję, trzeba spełnić szereg wymogów. Jednym z nich jest konieczność odprowadzania podatków. W tym miejscu skupimy się właśnie na podatkach obecnych na rynku legalnych bukmacherów w Polsce. 

Jakie warunki muszą spełniać legalni bukmacherzy w Polsce?

Licencję na przyjmowanie zakładów bukmacherskim za pośrednictwem serwisu internetowego można otrzymać jedynie po spełnieniu określonych warunków. O taką licencję mogą ubiegać się polskie spółki dysponujące odpowiednim kapitałem. Do tego dochodzi również zbiór wymogów związanych z odpowiedzialną grą oraz ustawie przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Kolejną kwestią są najmniej lubiane przez graczy podatki. W teorii, ich uregulowanie leży w gestii bukmachera. W praktyce, są one jednak pobierane z kieszeni gracza. 

Podatki obowiązujące na zakładach online

Na polskim rynku bukmacherskim obowiązują dwa rodzaje podatków. Pierwszym z nich jest 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu. W praktyce działa on następująco: Gracz obstawia 100 złotych na interesujące go spotkanie. Na obstawienie kuponu przeznaczone zostanie jednak 88 złotych, ponieważ 12 złotych zostanie potrącone na poczet podatku. Tym samym, ewentualna wygrana to iloczyn kursu oraz stawki pomniejszonej o podatek. Drugi rodzaj podatku to 10-procentowy podatek od każdej wygranej powyżej 2280 złotych. Jeśli wygrany kupon przyniesie nam wyższy profit niż wspomniana kwota, bukmacher przyzna nam środki pomniejszone o 10% wygranej z kuponu. 

Uwaga na zagraniczne serwisy bukmacherskie

W Polsce obowiązuje Rejestr Stron Blokowanych, który powinien skutecznie uniemożliwić nam korzystanie z usług zagranicznych bukmacherów. W praktyce, takie serwisy mają jednak sposób na ominięcie rejestru. Co więcej, tacy bukmacherzy dysponują polską wersją strony i obsługują polską walutę. Z ich usług mogą bowiem korzystać Polacy znajdujący się poza terytorium naszego kraju. Gracze powinni zatem sprawdzić, czy wybrany bukmacher rzeczywiście posiada licencję Ministra Finansów. Ponadto, legalne serwisy bukmacherskie w Polsce są zarejestrowane wyłącznie na polskich domenach kończących się rozszerzeniem „pl”. 

Jak sprawdzić listę legalnych bukmacherów?

Rynek legalnych bukmacherów z roku na rok ulega zmianom. Kolejne spółki składają wniosek o przyznanie licencji. Jak możemy sprawdzić, czy bukmacher internetowy posiada już takową licencję? W serwisie ZapytajBukmachera.pl znajdziemy listę legalnych bukmacherów online w Polsce. Obecnie, na tej liście znajduje się szesnaście podmiotów. Usługi przez Internet na dzień dzisiejszy świadczy piętnastu z nich. Niektóre podmioty dopiero zadebiutują w sieci. Mamy również kolejkę chętnych, która czeka na decyzję Ministra Finansów w kwestii wydania licencji dla legalnego bukmachera. 

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button