Najciekawsze darmowe gry wyścigowe

Już przyzwyczailiśmy się do tego, że w dobie Internetu mamy do czynienia z wieloma darmowymi rzeczami. Tyczy się to między innymi gier. W kasynach mamy gry karciane jak poker online, ruletki za darmo, a na wielu stronach znajdziemy bezpłatne gry PC. Postanowiliśmy zatem nieco bliżej przyjrzeć się temu, jakie są najciekawsze darmowe gry wyścigowe. 

Trackmania Nations Forever 

Zaczynamy od absolutnej klasyki, w którą to od 2008 roku możemy grać za darmo na pecetach. Dzieło studia Nadeo to kontynuacja gry Nations z 2006 roku. W przeciwieństwie jednak do pierwszej części położono tutaj większy nacisk na grę single player. Sama rozgrywka jest niezwykle prosta. Siadamy za kierownicą specjalnych pojazdów, a naszym zadaniem jest ukończyć przejazd na torze z jak najlepszym wynikiem. Tory podzielone są na dywizje, a awans do kolejnej wiąże się ze zdobywaniem medali. Te zaś przyznawane są za określony wynik na torze. W grze mamy kilkadziesiąt gotowych tras do wyboru, jak i również możemy korzystać z edytora torów. Podczas gry online możemy na tym samym torze ścigać się z wieloma zawodnikami z całego świata o miano najszybszego gracza. Nie jest to zbyt wymagająca produkcja, w której wyłączono choćby uszkodzenia, a fizyka często jest w stanie nas zaskoczyć. 

Forza Motorsport 6: Apex

Jedną z chętniej sięganych przez graczy darmowych produkcji jest Forza Motorsport 6: Apex. Dzieło Turn 10 Studios stanowi poboczny tytuł popularnej serii gier związanej z konsolą Xbox. Dostępne jest jednak na PC. Tytuł ten z 2016 roku w modelu free-to-play z opcją mikropłatności pozwala siąść nam za kierownicą wielu licencjonowanych pojazdów. Ich ilość w stosunku do pełnoprawnego tytułu została okrojona. Zamiast przeszło 400 modeli mamy tu nieco ponad 60. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że jest to darmowa gra, to jednak liczba ta i tak robi wrażenie. Przejechać zatem możemy się Fordem GT, Pontiaciem Firebirdem Trans Am SD-455. Pojedynki odbywają się na jednym z 20 torów. Za wykonywanie zadań zdobywamy złote medale, z których to pomocą możemy odblokować nowe pojazdy. Oczywiście w sklepie premium czeka na nas sporo dodatkowych i płatnych opcji. Główną osią rozgrywki jest tu kariera gracza w Tours of Motorsport, gdzie będziemy musieli wziąć udział w 12 wydarzeniach związanych z wyzwaniami. 

RaceRoom Racing Experience

RaceRoom Racing Experience to z kolei zaawansowany symulator wyścigowy, w którym o wiele bardziej postawiono na realizm. Wydany został w 2013 roku przez SimBin Development Team. Postawiono tutaj na model free to race, gdzie w darmowej wersji otrzymujemy część samochodów czy też tras. Za pozostałe należy zapłacić w sklepie premium. Niemniej jednak już podstawa daje sporo przyjemności z gry. Produkcja ta stała się swego rodzaju platformą dla graczy, gdzie można tworzyć grupy dla miłośników danej marki czy modelu. Panuje tu wysoki realizm, gdzie sterowanie wymaga odpowiednich umiejętności, zaś podczas wyścigu trzeba uważać na uszkodzenia czy zużycie opon. Możemy tu skorzystać z rozbudowanego systemu statystyk, zaś sama grafika mimo upływu już kilku lat, nadal prezentuje się na wysokim poziomie. 

Simraceway

To już kolejna w naszym zestawieniu gra, która stawia na realizm, jak i zapewnia dostęp do wielu prawdziwych pojazdów. Jest ona pod wieloma względami wzorowana na innej znanej produkcji, jaką jest rFactor. Twórcom gry udało się w bardzo dobrym stopniu odtworzyć wiele legendarnych dla sportów motorowych tras. Pościgamy się zatem w Indianapolis czy na Silverstone. Możemy przy tym liczyć na bardzo duży wybór pojazdów, wśród których znajdują się zarówno seryjnie produkowane auta, prototypy, jak i pojazdy wyścigowe. W grze dostępny jest model mikropłatności, jednak oprócz niego można za darmo kupować nowe auta. Wystarczy jedynie wykonywać zadania, jeździć po torach, za co dostajemy kredyty. Następnie wymieniamy je na nowe pojazdy do garażu. 

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button