Jakie są zasady gry w pokera?

Poker to prosta gra w karty, jako, że w Polsce poker jest nielegalny to za wiele o nim nie można pisać, a broń Boże go promować. Dlatego w kilku zdaniach napiszę o co w tym wszystkich chodzi.

poker zasady
Zasady gry w pokera

Poker zasady gry

Na pewno większość z Was słyszała o pokerze, pewni nawet jakaś część w niego grała, ale nie wszyscy znają zasady gry w pokera bo nie są one wcale takie proste wbrew pozorom.

Dwóch graczy siedzący na lewo od zawodnika rozdającego karty (ang. dealer) zobowiązanych jest do wpłacenia stawek w ciemno w ustalonej z góry wysokości.
Pierwszy z nich (siedzący najbliżej rozdającego) wpłaca tzw. małą ciemną (ang. small blind), a drugi tzw. dużą ciemną (ang. big blind). Zazwyczaj duża ciemna jest dwukrotnie większa od małej ciemnej. Rozdający zmienia się co rozdanie, a jego pozycję wskazuje specjalny znacznik (ang. button) w kształcie litery D.
Jest on przesuwany do kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ma to miejsce nawet wówczas, gdy rozdającym w rzeczywistości jest krupier lub gdy karty przydziela komputer.

sts bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu. Kod: BETONLINE

Na początku każdy z graczy otrzymuje po 2 karty tylko do własnego wglądu –tzw. karty zakryte lub karty własne(ang. pocket cards). Pierwszą rundę licytacji rozpoczyna zawodnik siedzący na lewo od osoby, która wpłaciła dużą ciemną (zajmuje pozycję zwaną „under the gun” –„na muszce”, w skrócie UTG). Może on otworzyć, czyli wejść do licytacji, stawiając pierwszy zakład (ang. bet), spasować (ang. fold) albo podbić stawkę (ang. raise)

Obecnie wg. ustawy hazardowej legalny jest poker tylko w kasynie, który posiada licencję na działalność. Poker w internecie nie jest legalny i grać tam nie możemy, z resztą większość pokerromów nie przyjmuje polaków i nie można się tam zarejestrować.

Dlatego jeżeli chcesz pograć w pokera to tylko w legalnym kasynie online Total Casino lub w kasynie stacjonarnym, które jest w każdym większym mieście.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button