Jaki jest największy bukmacher w Polsce – lepsze oferty

Jeśli zaczynacie interesować się zakładami sportowymi, wybór bukmachera jest jednym z pierwszych kroków, aby móc je obstawiać. Który bukmacher oferuje najwięcej zakładów w Polsce?

Obraz zawierający osoba, mężczyzna Opis wygenerowany automatycznie

Znane z telewizji twarze i świetnie brzmiące bonusy – bukmacherzy kuszą nowych i niezadowolonych graczy świetnymi ofertami. Często to wystarcza, a najlepszą rekomendacją obok zdania znajomych jest… zdanie ogółu. Krótko mówiąc największy bukmacher w Polsce ma zdecydowanie łatwiej, jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów. Czy to w ogóle prawda i czy taka sytuacja ma sens? 

Rozpoczęcie obstawiania jest niezwykle proste

Otwarcie konta u jednego z legalnych polskich bukmacherów jest niezwykle proste niemal dla każdego. Czytelne strony internetowe, ewentualna komunikacja z biurem obsługi klienta w języku polskim i bonusy zachęcają do założenia konta. W tym ostatnim aspekcie rywalizacja bukmacherów od jakiegoś czasu przeniosła się na naprawdę wysoki poziom. Oferują oni bowiem różnorodne korzyści, aby tylko pozyskać klienta, co jest oczywiście korzystne dla użytkownika. Który jest największy polski bukmacher i na co zwrócić uwagę? Już na początku gry rośnie bowiem tzw. bankroll, a więc suma środków przeznaczonych na grę. 

Co ważne, bonusy są naprawdę różnorodne, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedną z najpopularniejszych korzyści są dodatkowe pieniądze, które przysługują przy pierwszym depozycie i mają formę procentu od wpłaty. Najczęściej wygląda to tak, że bukmacher „dopłaca” dokładnie taką kwotę, jaką wpłaciliście. Oczywiście jest to obwarowane warunkami, które są wyraźnie wskazane w regulaminie. Najczęściej jest nim obrót bonusowymi środkami pieniężnymi określoną ilość razy po określonym kursie. Bardzo częstym bonusem powitalnym jest także freebet w wysokości do kilkudziesięciu złotych.

Jaki jest największy bukmacher w Polsce?

Wielu początkujących graczy zastanawia się, jakiego bukmachera wybrać na początek swojej przygody z zakładami bukmacherskimi. Prawda jest taka, że kryteriów jego doboru może być naprawdę wiele. To m.in. szerokość oferty zakładów sportowych, jakość obsługi klienta, szybkość wpłat i wypłat pieniędzy, liczba transmisji sportowych, łatwa w obsłudze aplikacja mobilna czy w końcu wiarygodność bukmachera.

Oczywiście zdecydowanie najtrudniej jest zadbać o ten ostatni aspekt. W Polsce pojawia się coraz większa liczba bukmacherów, których reklamują bardzo znane twarze, ale kiedy przychodzi do prawdziwego testu jakości firmy, nierzadko go oblewają. W ostatnich miesiącach co najmniej kilku bukmacherów zaliczyło wtopy wizerunkowe związane z nieuczciwym – zdaniem społeczności graczy – rozliczaniem różnego rodzaju zakładów albo ofert promocyjnych. 

W ostatnich latach coraz większe znaczenie ma także czytelna aplikacja mobilna bukmachera. W tym celu powstał nawet ranking aplikacji bukmacherskich, w którym można sprawdzić, gdzie najlepiej obstawiać mecze na telefonie. Najważniejsze w tym aspekcie jest oczywiście płynne działanie aplikacji, co jest kluczowe podczas obstawiania na żywo podczas meczów albo w nawet najdalszych zakątkach świata. Gracze cenią sobie też przyjazny interfejs, który może być decydującym czynnikiem. Obecnie rankingowi przewodzi Superbet, który został doceniony za najlepszą ofertę zakładów. Na podium znalazły się także Betclic (za wygodę obsługi) oraz Betfan (za bogactwo promocji).

Jaki jest największy polski bukmacher online?

Wiele osób nie ma ochoty czytać masy recenzji w Internecie i kieruje się po prostu popularnością danego bukmachera. Z tego powodu od lat niekwestionowanym liderem polskiego rynku jest STS, który uważa się za najlepszego bukmachera dla początkujących. Historia STS sięga jeszcze XX wieku. Wiele osób jako dzieci kojarzyło charakterystyczne punkty stacjonarne, a teraz jako pełnoletni gracze zaczynają obstawiać właśnie w tej firmie. Przemawia do nich bogate dziedzictwo marki oraz ponad połowa udziału w rynku, dzięki czemu czują się, jakby grali u rynkowego lidera, najlepszego w swojej dziedzinie. 

Wielu fanów ma także mająca czeski rodowód Fortuna. To drugi bukmacher w Polsce, który ma ponad jedną czwartą rynku. Warto o tym pamiętać, bowiem poza STS i Fortuną żadna inna firma w Polsce nie ma nawet 10% udziału w rynku. Widać to chociażby po obszarze sponsoringu – STS sponsoruje chociażby reprezentację Polski w piłce nożnej czy Lecha Poznań, a Fortuna niezwykle medialny i utytułowany zespół Legii Warszawa. 

Warto także zwrócić uwagę, że największy polski bukmacher to tytuł, który ma swoje zalety, jak i wady. Łatwiej przyciąga klientów, ale jednocześnie ich większa baza przy wpadce związanej z błędnym rozliczeniem może skutkować poważnym kryzysem wizerunkowym. Większe są także wymagania, co doskonale pokazuje sytuacja z kibicami Lecha Poznań, którzy przy okazji prezentacji koszulek ukochanego klubu w 2021 roku wywołali sporo zamieszania i negatywnych emocji wokół STS. A poszło o to, że logo firmy nie zostało wkomponowane kolorystyczne w resztę projektu, a pozostawione ze swoimi zwykłymi kolorami. 

Jakiego bukmachera wybrać?

Chociaż największe firmy z wielu powodów mają najłatwiejszą drogę do pozyskiwania nowych klientów, warto pamiętać o zdrowym rozsądku. To, że największy polski bukmacher online jest uczciwy nie świadczy o tym, że pozostali są źli. Każda z firm oferujących legalnie zakłady w Polsce musiała uzyskać specjalne zezwolenie od Ministerstwa Finansów, co w żadnym przypadku nie było prostą sprawą. Wystarczy przypomnieć, że po zaostrzeniu przepisów bukmacherskich z naszego kraju wycofało się wiele podmiotów, a gracze mogli obstawiać ledwie u kilku bukmacherów. 

Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła – na rynku jest ponad 20 firm, a zyski i przychody podatkowe z działalności bukmacherskiej rosną z roku na rok. To zachęca kolejnych przedsiębiorców do spróbowania swoich sił na niezwykle konkurencyjnym rynku. Odbywa się to z korzyścią dla klienta, choć jak zawsze zdrowy rozsądek jest w cenie. Przede wszystkim czytajcie dokładnie regulaminy działalności bukmachera, a nie powinno wam się stać nic złego.

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button