Jak sprawdzić, czy bukmacher online jest legalny?

Obowiązująca w Polsce ustawa hazardowa sprawia, że obstawianie zakładów bukmacherskich jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem licencjonowanych firm zarejestrowanych w Polsce. Korzystanie z usług zagranicznych bukmacherów może skończyć się bardzo wysoką karą finansową. Jeśli zatem przymierzamy się do otworzenia naszego pierwszego konta bukmacherskiego, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy wybrany bukmacher jest legalny. 

Uwaga na zagranicznych bukmacherów! 

Pomimo ustawy hazardowej, zagraniczni bukmacherzy starają się docierać ze swoją ofertą do klientów z Polski. Rejestr Stron Blokowanych działo w sposób nieefektywny, co sprawia, że zagraniczne podmioty nie mają większych trudności z jego obejściem. Takie serwisy posiadają polską wersję językową, a ponadto, obsługują polską walutę. Łatwo zatem odnieść wrażenie, że jest to legalny bukmacher. W praktyce, takie serwisy mogą obsługiwać wyłącznie Polaków znajdujących się poza terytorium naszego kraju. Gracze z Polski, którzy zarejestrują się u takiego bukmachera i będą obstawiać zakłady, mogą zostać ukarani wysoką grzywną finansową. 

Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

Usługi bukmacherskie w Polsce mogą świadczyć jedynie polskie spółki posiadające stosowną licencję wydaną przez Ministra Finansów. Aby otrzymać taką licencję, trzeba spełniać szereg wymogów. W serwisie Zapytajbukmachera.pl możemy znaleźć aktualną listę polskich bukmacherów online działających na podstawie licencji Ministerstwa Finansów. Jeśli interesujący nas bukmacher widnieje na tej liście, mamy pewność, że udostępnia on legalne i bezpieczne zakłady.

Istnieje jeszcze jeden prosty sposób na to, aby zweryfikować legalność bukmachera. Otóż tylko licencjonowane firmy bukmacherskie mogą zarejestrować swój serwis na polskiej domenie zakończonej rozszerzeniem „pl”. Zagraniczni bukmacherzy, o których pisaliśmy w powyższym akapicie, bazują na zagranicznych domenach. W praktyce wystarczy zatem rzut oka na adres internetowy bukmachera, aby sprawdzić, czy jest on legalny. 

Jak zarejestrować konto w legalnym serwisie bukmacherskim?

Jeśli mamy pewność, że wybrany bukmacher online jest legalny, możemy przejść do procesu rejestracji nowego konta. Większość bukmacherów obsługuje szybką rejestrację, w ramach której wystarczy podać podstawowe dane osobowe i kontaktowe, PESEL oraz dane konta. W ten sposób zakładamy konto tymczasowe, które umożliwia dokonanie wpłaty i obstawianie pierwszych zakładów.

Legalni bukmacherzy w Polsce mają jednak obowiązek weryfikowania tożsamości swoich klientów. Tylko w ten sposób można wykluczyć osoby niepełnoletnie. Proces weryfikacji konta polega na załączeniu zdjęcia lub skanu dowodu osobistego. Na jego podstawie pracownik serwisu może sprawdzić, czy podane przy rejestracji informacje są poprawne. Jeśli wszystko się zgadza, nasze konto zostanie pomyślnie zweryfikowane, co pozwoli na obstawianie zakładów bez limitu oraz na realizowanie wypłat z konta. 

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Opisy najlepszych promocji bukmacherskich od legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Bonusy bez depozytów i rankingi najlepszych bukmacherów online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button