Gdzie oglądać mecze Euro 2021?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami. Już w czerwcu 24 różne drużyny z całej Europy, które najlepiej poradziły sobie z eliminacjami stoczy bój o miano tej najlepszej w Europie. W tym artykule skupimy się na tym, gdzie można będzie obejrzeć Euro 2021, w pełni legalnie i po prostu na żywo, bez żadnych opóźnień. Pokrótce streścimy również najważniejsze informacje dotyczące samej imprezy, podkreślając wszystkie najważniejsze jej aspekty oraz nowości, które wprowadza do znanej i stosowanej od wielu lat formuły.

Gdzie oglądać mecze Euro 2021?
Gdzie oglądać mecze Euro 2021?

Gdzie zobaczymy Euro 2021?

Jeżeli chodzi o główne medium, które będzie pokazywało rozgrywki Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2021 roku to licencję na to wykupiła na wyłączność Telewizja Polska. Oznacza to, że wyłącznie na łamach jej programów zobaczymy te mistrzostwa w telewizji, ale nie tylko. Euro 2021 będziemy mogli bowiem śledzić:

  • w Internecie – tutaj również wyłączność należy do TVP, które będzie transmitowało wszystkie wydarzenia na łamach swojej oficjalnej strony Internetowej, za darmo i w rozdzielczości 4K,
  • w aplikacji mobilnej, która również należy do TVP, a która działa w sposób połączony z wyżej wspomnianą transmisją Internetową (zapewniając lepszy dostęp do niej),
  • w barach, strefach kibicach, ogródkach piwnych oraz innych „fizycznych miejscach”, gdzie transmisja będzie emitowana – one będą korzystać z „podlicencji” TVP, najczęściej emitując obraz właśnie z programów telewizyjnych,
  • u bukmacherów w postaci symulacji na żywo (rozgrywanych na bazie przygotowanego przez nich silnika);
  • w radio – choć niekoniecznie tyczy się to „zobaczenia” Euro 2020, transmisje z Mistrzostw będą prezentowane w formie głosowej, przede wszystkim na antenie Polskiego Radia,
  • w innych miejscach Internetu – nie samym obrazem człowiek żyje – dla osób preferujących czytanie wiele serwisów Internetowych ściśle związanych ze sportem będzie oferowało odświeżane na żywo profesjonalne relacje tekstowe, zwykle połączone z czatem przeznaczonym dla użytkowników na komentowanie wydarzeń na boisku.

Warto powiedzieć o tym, że oprócz transmisji na żywo Telewizja Polska będzie publikowała, jak w przypadku każdych mistrzostw, rozbudowane reportaże wprost z boisk w 12 różnych krajach, skróty kolejnych spotkań dla osób, którym nie było dane obejrzeć ich w całości, albo które interesują wyłącznie najbardziej kluczowe akcje, a także retransmisje, które będą dawały możliwość zobaczenia danego spotkania już po tym, jak się odbyło – na przykład w momencie, kiedy po prostu nie miało się czasu / możliwości zobaczenia go „o czasie”.

jaki kod promocyjny sts 2020
Darmowy kod promocyjny STS na bonus bez depozytu: BETONLINE

Terminarz transmisji Euro 2021

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2021 rozpoczną się 12 czerwca 2021 roku w Rzymie, na Stadionie Olimpijskim. Otworzą je drużyny Turcji i Włoch, przy czym ta druga będzie grała na własnym terytorium. Mecz otwarcia został zaplanowany na godzinę 21:00 (czasu polskiego), a tuż przed nim możemy śmiało liczyć na uroczystości związane właśnie z inauguracją tej wielkiej imprezy.

Jako że emocje na ten dzień zostaną już wyczerpane, kolejne rozgrywki będą się toczyły od 13 czerwca – do 24 dnia tego samego miesiąca włącznie będą toczyły się rozgrywki w fazie grupowej, która zakłada udział aż sześciu czterodrużynowych grup. W czasie jednego dnia fazy grupowej miejsce będą miały trzy spotkania, przy czym pierwsze rozpocznie się o 15:00, a następne kolejno o 18:00 i 21:00 (wszystkie te czasy są oczywiście adekwatne do naszego kraju).

Po pierwszej fazie grupowej i odsianiu drużyn, którym nie uda się przejść dalej czeka nas 1/8 finału, która rozpocznie się 27 czerwca, a zakończy trzy dni później – 30 czerwca. W czasie każdego dnia rozegrane zostaną po dwa wieczorne spotkania – o godzinie 18:00 oraz 21:00.

Po zakończeniu tej fazy przyjdzie czas na cztery ćwierćfinały – rozgrywać będą się one na przestrzeni dwóch dni, 3 i 4 lipca 2021 roku. Toczyć się będą analogicznie do spotkań 1/8 finału, a zatem o godzinie 18:00 i 21:00, a ich zadaniem będzie wyłonienie czterech drużyn, które utworzą dwie pary półfinałowe.

Tak wygląda piłka Euro 2021
Tak wygląda piłka Euro 2021

Dwa mecze półfinałowe zaplanowane zostały na 7 i 8 lipca i rozegrają się w ostatnim okienku czasowym, a więc o godzinie 21:00 czasu polskiego. Oba toczyć się będą w Londynie, na stadionie Wembley i będą ostatnim krokiem ku finałowi – wyłonione w ich trakcie drużyny finałowe stoczą bezpośredni pojedynek w finale, który z kolei został zaplanowany na 12 lipca 2021 roku. Rozegra się o 21:00 i będzie spotkaniem kończącym całe zmagania.

Warto podkreślić, że mistrzostwa zostały skonstruowane w taki sposób, aby możliwe było obejrzenie każdego z ich spotkań na żywo. Nie ma więc mowy o nakładaniu się na siebie kolejnych meczów i konieczności przełączania się między wybranymi kanałami. Warto więc odpowiednio rozplanować sobie te kilkanaście dni, w obrębie których będą toczone zmagania.

Ważne fakty na temat Euro 2021

Mistrzostwa Europy w 2021 roku, choć odbywają się na bardzo podobnych zasadach do turniejów tego sortu (nie można było sobie pozwolić na zbyt duże i bardzo mylące zmiany), wprowadzają sporo nowości i zmian, których nie sposób było zobaczyć we wcześniejszych imprezach tego pokroju. Poniżej przedstawiamy wszystko, co trzeba wiedzieć przed włączeniem telewizora czy odpaleniem transmisji.

Na pewno wszystkie mecze z tej imprezy piłkarskiej będzie można obstawiać na stronie www.STS.pl. Dla nowych graczy bukmacher przygotował 29 PLN jako bonus bez depozytu za wpisanie kodu promocyjnego „BETONLINE„. Wszyscy zarejestrowani mogą także obstawiać Betgames, czyli legalne karty online.

Mistrzostwa Europy w 2021 roku nie będą odbywać się w jednym państwie-gospodarzu – organizatorzy zdecydowali się na rozsianie ich po całej Europie, w związku z czym spotkania będą toczone w 12 różnych miastach znajdujących się w takiej samej ilości państw. Jedna drużyna będzie mogła grać na dwóch różnych stadionach, przynajmniej w pierwszej fazie grupowej;

Mistrzostwa Europy 2021
Mistrzostwa Europy 2021

Euro 2021 jest szesnastą imprezą w piłce nożnej mężczyzn, w której stawką jest mistrzostwo Europy właśnie w tej dyscyplinie sportowej;

Tytułu będzie broniła Portugalia, która zwyciężyła w rozgrywkach Euro 2016. Drugie miejsce cztery lata temu zajęła Francja, natomiast na trzecim znalazły się drużyny Niemiec i Walii;

Euro 2021 rozpocznie się 12 czerwca 2021 roku i potrwa dokładnie miesiąc, do 12 lipca 2021 roku.

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie obejrzeć Euro 2021 musicie wiedzieć, że jedyną licencję na jego transmitowanie na terenie Polski posiada Telewizja Polska. Nie oznacza to jednak, że zobaczymy ją tylko w telewizji – wszystko zależy jednak od tak zwanych sub-licencji, możliwych do wykupowania przez lokale gastronomiczne, centra handlowe i strefy kibica organizowane przez zarządy poszczególnych miast w Polsce;

W czasie imprezy zastosowoany zostanie system VAR, a zatem będzie możliwa weryfikacja wideo najbardziej spornych decyzji sędziego.

W rywalizacji wezmą udział 24 drużyny – tylko dwadzieścia z nich pojedzie na mistrzostwa za sprawą wygranych wcześniej eliminacji (te rozgrywały się w klasyczny sposób). Reszta zostanie wybrana za pośrednictwem baraży.

Baraże stanowią główną zmianę w sposobie dostawania się drużyn do turnieju – rozgrywają się bowiem na nowych zasadach, ściśle związanych z wprowadzoną Ligą Narodów. Po czterech członków każdej z czterech dywizji (ale tylko takich, którzy nie dostali się do Euro drogą eliminacji) zostanie wybranych i stoczy mini-turniej, który wyłoni cztery dodatkowe zespoły. Te zasilą ostateczne grono uczestników Euro 2021.

Betfan kod promocyjny na 100 zł zakładu bez ryzyka!
Betfan kod promocyjny na 100 zł zakładu bez ryzyka!

Euro 2021 to impreza, na którą warto czekać!

Euro 2021 rozpoczyna się już 12 czerwca i właśnie z tym dniem oczy całego świata zostaną skierowane – po raz pierwszy w historii – na aż 12 różnych miast zlokalizowanych w 12 państwach Europy, by śledzić poczynania najlepszych piłkarzy naszego kontynentu w drodze po trofeum. Jeżeli nie chcemy przegapić żadnej akcji oraz planujemy obejrzeć każde spotkanie z wypiekami na twarzy, musimy wiedzieć, gdzie obejrzeć Euro 2021 bezstresowo, płynnie i w jak najlepszej jakości. Musimy się do tego przygotować biorąc pod uwagę, że czeka nas kilkanaście dni z popołudniami i wieczorami przepełnionymi piłkarskimi emocjami i pamiętając, że nie zawsze będziemy mogli je przeżywać z poziomu własnego domu. Na szczęście rozwój technologii pozwoli nam na obejrzenie ich niezależnie od tego, gdzie w danym momencie będziemy się znajdować.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Maks

Miłośnik obstawiania od wielu lat. W chwili obecnej interesują mnie tylko legalni bukmacherzy w Polsce. Chciałbym, żeby w kraju pojawiła się wreszcie licencja Bet365 i nie mogę się doczekać, kiedy podatek bukmacherski zostanie zmniejszony do paru procent ;)

Zakłady bukmacherskie

Back to top button